Wystawa przygotowana przez Referat Edukacji Narodowej Delegatury IPN w Kielcach, prezentuje sylwetkę wybitnego aktora międzywojennej Polski. Eugeniusz Bodo był ikoną kina i estrady, a zarazem ofiarą sowieckiego terroru. Chociaż przez wiele lat po wojnie jego tragiczne losy pozostawały nieznane, liczne kreacje filmowe, teatralne i rewiowe pozwoliły mu przetrwać w pamięci zbiorowej. Przygotowana wystawa przywołuje ludzi i czasy, w których Bodo był jedną z najjaśniejszych gwiazd polskiego kina i teatru w 80. rocznicę jego śmierci, która przypada w październiku 2023 r.
Autor wystawy: Ilona Religa-Gola
Współpraca: Mirela Tomczyk, dr Michał Zawisza
Recenzja: Michał Rybak
Koncepcja graficzna serii: Paulina Żak
Skład: Janusz Furmańczyk
W wystawie wykorzystano zdjęcia autorstwa: Urszuli Rowińskiej (SK) i Mireli Tomczyk (SK) oraz materiały pochodzące ze zbiorów: Vyacheslava Borisovicha BUKHAEVA, Stanisława Janickiego, Piotra Kaczora, Anny Mieszkowskiej, Archiwum Instytutu Pamięci Narodowej, Biblioteki Jagiellońskiej, Biblioteki Narodowej, Biblioteki Publicznej m.st. Warszawy – Biblioteki Głównej Województwa Mazowieckiego, domeny publicznej, Filmoteki Narodowej – Instytutu Audiowizualnego, Instytutu Polskiego w Sankt Petersburgu, Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, Muzeum Kinematografii w Łodzi, Muzeum Warszawy, Narodowego Archiwum Cyfrowego oraz publikacji L. Sempolińskiego, Wielcy artyści małych scen, Warszawa 1977.
„Stare Kino” jest partnerem wystawy o Eugeniuszu Bodo organizowanej przez Instytut Pamięci Narodowej, Delegaturę w Kielcach.
[materiały prasowe]