Na kartach książki dostrzegamy znane nam nazwiska: Tola Mankiewiczówna, Adolf Dymsza, Mieczysław Fogg, Witold Conti, Ryszard Ordyński, Henryk Szaro, Jan Kiepura i tytuły filmów Przedwiośnie, Chłopi, Kult ciała, Moralność pani Dulskiej, Dziewczęta z Nowolipek…
Kategoria: Książki
„Pan coś kręci! Opowieści filmowe” Marcin Pyda
Marcin Pyda dużo widział, wiele słyszał, a bywało, że trafiał w samo centrum wydarzeń. Plany filmowe nie miały przed nim tajemnic, bo gdy ma się TAKICH rodziców, aż żal nie skorzystać z okazji.
„Kadry z widokiem na wojnę. Film polski w czasie II wojny światowej” Michał Maj Wieczorek
„Kadry z widokiem na wojnę” to wyjątkowa książka odsłaniająca przed czytelnikiem mało znaną polską kinematografię okresu II wojny światowej.
„Felietony z nie pierwszej strony” Justyna Żarczyńska
Felietony przenoszą Czytelnika sto lat wstecz, do okresu popularności Jana Kiepury, rozkwitu kabaretu Różowa Kukułka, ery Pewuki…
Jan i Edward Straussowie, strusie olbrzymy i dwa lwy matuzale
W roku 1902 wiedeńczyk, Hein Möller, przyjął posadę zarządzającego dużą hodowlą strusi w stanie Wirginia Ameryki Południowej. Najlepszą parę strusi wylęgowych Hein ochrzcił mianem Jana i Edwarda Straussów.
„Zula Pogorzelska. Polska Mistinguett” Tomasz Brański
„Zula Pogorzelska” – komiks opowiada (skrótowo) o początkach kariery aktorki (między innymi o jej debiucie w kabarecie Qui Pro Quo)
Spotkanie z Markiem Telerem, autorem książki „Amantki II Rzeczypospolitej”
Trudno wyobrazić sobie przedwojenną polską kinematografię bez pięknych i utalentowanych aktorek, które zachwycały publiczność na wielkim ekranie.
Spotkanie autorskie z Bogumiłą Żongołłowicz
Zapraszamy na spotkanie z Bogumiłą Żongołłowicz, pisarką, poetką, dziennikarką, edytorką, dokumentalistką. Doktorem nauk humanistycznych.
Spotkanie z Bogumiłą Żongołłowicz
5 czerwca (środa) o godz. 18 zapraszamy do Muzeum Marii Dąbrowskiej na spotkanie z Bogumiłą Żongołłowicz, autorką książki Jego były „Czerwone maki…”
Marek Teler na Międzynarodowych Targach Książki
W niedzielę, 26 maja, na Międzynarodowych Targach Książki w Pałacu Kultury i Nauki, na placu Defilad w Warszawie, Marek Teler będzie podpisywał swoje książki o Witoldzie Contim i o amantach II Rzeczpospolitej.
„Amantki II Rzeczypospolitej” Marek Teler
Trudno wyobrazić sobie przedwojenną polską kinematografię bez pięknych i utalentowanych aktorek, które zachwycały publiczność na wielkim ekranie.
„Witold Conti. Każdemu wolno kochać” Marek Teler
Aktor, śpiewak, malarz, poeta… Witold Conti był człowiekiem wielu talentów, lecz zasłynął przede wszystkim jako popularny w latach 30.
„Jego były «Czerwone maki». Życie i kariera Gwidona Boruckiego – Guido Lorraine’a” – Bogumiła Żongołłowicz
Ta książka opowiada o życiu i karierze artystycznej Gwidona Boruckiego – pierwszego wykonawcy pieśni Czerwone maki na Monte Cassino
„Najpiękniejsze kobiety przedwojennej Polski” Krzysztof Szujecki
W dwudziestoleciu międzywojennym mnóstwo pięknych Polek marzyło o tym, aby zrobić wielką karierę na estradzie czy w rodzącym się przemyśle