W dniach 25 i 26 października już po raz trzeci, niekoronowaną królową Piaseczna będzie Lidia Wysocka – słynna mieszkanka tego miasta, aktorka, reżyser teatralna i kabaretowa, dama przedwojennego kina.
Kategoria: Aktualności
Konkurs na stanowisko Dyrektora Domu Artystów Weteranów Scen Polskich im. W. Bogusławskiego
ZASP – Stowarzyszenie ogłasza otwarty konkurs na stanowisko Dyrektora Niepublicznego Domu Pomocy Społecznej – Domu Artystów Weteranów Scen Polskich im. Wojciecha Bogusławskiego z siedzibą w Konstancinie – Jeziornej
Konferencja prasowa z nowym dyrektorem Filmoteki Narodowej – Instytutu Audiowizualnego
Na dzisiejszej konferencji prasowej nowy dyrektor Filmoteki Narodowej – Instytutu Audiowizualnego Tomasz Kolankiewicz przedstawił koncepcję kierowania instytucją w latach 2024–2029, a także odpowiadał na pytania dziennikarzy.
Spotkanie z Markiem Telerem, autorem książki „Amantki II Rzeczypospolitej”
Trudno wyobrazić sobie przedwojenną polską kinematografię bez pięknych i utalentowanych aktorek, które zachwycały publiczność na wielkim ekranie.
Teatr Żydowski: „Houdini. Odyseja magiczna”
Teatr Żydowski wystawia ostatnią premierę tego sezonu – „Houdini. Odyseja magiczna” w reż. Michała Walczaka. Nie będzie to jedynie spektakl, ale również sztuka iluzji i efektów specjalnych.
Allan Starski laureatem Politki 2024
17. Przegląd Twórczości Filmowej „Pola i inni” już za nami. W Lipnie – mieście Poli Negri, jak co roku, przyznano Politki, czyli nagrody dla polskich aktorów i twórców, którzy odnieśli sukces poza granicami naszego kraju – dokładnie tak, jak Pola Negri.
Przedwojenna reklama
Izba Pamięci przy Cmentarzu Powstańców Warszawy zaprasza 𝟭𝟲 𝗰𝘇𝗲𝗿𝘄𝗰𝗮 na projekcję ośmiu 𝗽𝗿𝘇𝗲𝗱𝘄𝗼𝗷𝗲𝗻𝗻𝘆𝗰𝗵 𝗿𝗲𝗸𝗹𝗮𝗺, uzupełnioną komentarzem eksperta.
Spotkanie autorskie z Bogumiłą Żongołłowicz
Zapraszamy na spotkanie z Bogumiłą Żongołłowicz, pisarką, poetką, dziennikarką, edytorką, dokumentalistką. Doktorem nauk humanistycznych.
Spotkanie z Bogumiłą Żongołłowicz
5 czerwca (środa) o godz. 18 zapraszamy do Muzeum Marii Dąbrowskiej na spotkanie z Bogumiłą Żongołłowicz, autorką książki Jego były „Czerwone maki…”
Marek Teler na Międzynarodowych Targach Książki
W niedzielę, 26 maja, na Międzynarodowych Targach Książki w Pałacu Kultury i Nauki, na placu Defilad w Warszawie, Marek Teler będzie podpisywał swoje książki o Witoldzie Contim i o amantach II Rzeczpospolitej.
Lipnowskie Towarzystwo Kulturalne im. Poli Negri zaprasza na Przegląd Twórczości Filmowej „Pola i inni”
Przedstawiamy program tegorocznego Przeglądu Twórczości Filmowej POLA I INNI, który odbędzie się w dniach od 7 czerwca do 9 czerwca 2024 roku.
Kino patriotyczne II Rzeczpospolitej
Po odzyskaniu niepodległości w polskiej wytwórczości pojawiło się coś, co wcześniej, zwłaszcza w zaborach rosyjskim i pruskim, nie miało prawa istnieć: kino patriotyczne.
Dodek. Opowieść o Adolfie Dymszy
Adolf Dymsza bez wątpienia był postacią niezwykłą. Aktor, reżyser, poeta, sportowiec, fotograf i tancerz. Specjalnie z myślą o Dymszy powstawały kolejne filmy.
Wykład dr. Michała Pieńkowskiego: Co nam zostało z tych… filmów? Straty wojenne polskiej kinematografii
Początkowo uboga, lecz coraz prężniej rozwijająca się polska kinematografia lat międzywojennych została unicestwiona wraz z wybuchem II wojny światowej.