Gwiazdy pozują dla "Kina" (1935)

Spontaniczne zdjęcia dla tygodnika "Kino", były serdecznym ukłonem gwiazd, w stronę swoich wielbicieli. Kinomani w całym kraju, z niecierpliwością oczekiwali na każdy numer swojego ulubionego czasopisma, w nadziei, że wśród niezwykle bogatej i estetycznej szaty graficznej, znajdą artykuł na temat aktora, którego podziwiają.

Redaktorzy "Kina" robili wszystko, aby zadowolić swoich czytelników, dlatego też, każdy numer obfitował w piękne fotografie, często z dedykacją od gwiazdy.

A i sami aktorzy nie bronili się przed zrobieniem im zdjęcia z egzemplarzem "Kina", jednocześnie reklamując pismo. Dziś, taka fotografia wymagałaby uustaleń z agentami, PR-owcami, być może kreatorami wizerunku - prośba o zdjęcie z okładką pisma uruchamia lawinę cyrkowych zabiegów.

Ciotki słynnych artystów (1939)

Włodzimierz Łukasik, pisząc w 1939 roku, artykuł dla "Kina", być może nie miał najlepszego dnia. Jednak informacje jakich dostarczył, mogą stanowić kanwę poszukiwań genealogicznych, sięgających również naszego kraju...

" (zdj. 1)Ciotką Miriam Hopkins jest p. Wydra Hopkins, żona słynnego lekarza, która leczy nie przerywając snu. P. Wydra, odzywa się o swojej siostrzenicy w samych superlatywach, czyli najwyższych stopniach przymiotnika. Metody tej, nauczyła się p. H. jeszcze na pensji, studiując pilnie gramatykę, co jak widzimy na zdjęciu, bardzo jej się później przydało.

Wybieramy królową kina 1934

W 1933 roku, czytelnicy "Kina" wybierali swoją królową na rok następny! Widzicie jakieś znajome twarze? Bo my znajdujemy wśród dziewcząt nasze drugoplanowe ulubienice!!!

Termin zgloszeń wydłużono, przez wzgląd na mieszkańców prowincji, których głosy mogly nie dotrzeć na czas.

Miodem na serce, jest widok tak urodziwych artystek! Ach, gdyby nie ta wojna...

Szczególną uwagę zwróćmy na spontaniczną mimikę, która współczesnym artystkom wydaje się być obca. Szczerość spojrzenia i serdeczność usmiechów, była cechą charaterystyczną każdej aktorki, którą do dzis podziwiamy. Nawet jeśli w swoim dorobku nie miały głównych ról... A kogo Wy byście wybrali?